Légfrissítő -Miért használjuk az otthonunkban?
Ebben a bejegyzésünkben a légfrissítők beltéri használatával, pro és kontra előnyeivel és hátrányaival foglalkozunk. Mik a légfrissítő legfőbb előnyei? Hát, például az aromaterápiás hatásuk!

Mi az aromaterápia?
Az aromaterápia egy holisztikus gyógyító kezelés, amely természetes növényi kivonatokat használ az egészség és a jólét elősegítésére. Illóolaj-terápiának is hívják. Az aromaterápia aromás illóolajokat használ gyógyszeresen a test, az elme és a szellem egészségének javítása érdekében. Fokozza mind a testi, mind az érzelmi egészséget.
Az aromaterápiát művészetnek és tudománynak egyaránt tekintik. Az utóbbi időben az aromaterápia egyre nagyobb elismerést nyert a tudomány és az orvostudomány területén.

A Moodo nem csupán egy légfrissítő, hanem egy olyan prémium légfrissítő, amely magában foglalja ennek az ősi tudománynak minden pozitív hatását.

Mióta használunk légfrissítőket az aromaterápia eszközeként?
Az emberek évezredek óta használják az aromaterápiát. Az ókori kultúrák Kínában, Indiában, Egyiptomban és másutt aromás növényi összetevőket építettek be gyantákba, balzsamokba és olajokba. Ezeket a természetes anyagokat orvosi és vallási célokra használták fel. Köztudott, hogy fizikai és pszichológiai előnyeik is vannak.
Az illóolajok desztillációját a perzsáknak tulajdonítják a 10. században, bár ezt a gyakorlatot feltehetőleg ezt megelőzően is már jó ideje használhatták. Az illóolaj-desztillációval kapcsolatos információkat a 16. században jegyezték fel Németországban. A 19. századi francia orvosok felismerték az illóolajok potenciálját a betegségek kezelésében.
A légfrissítők az aromaterápia modern eszközei, bár a jelenleg elterjedt és a köztudatban ismert légfrissítők bizonyítottan nagy százalékban károsak az egészségre. Toxikus kemikália-részecskéket juttatnak a levegőbe, melyek közvetlenül belélegzve ártalmasak lehetnek a szervezetünkre. Éppen ezért, a megfelelő légfrissítő kiválasztásakor tartsuk szem előtt, hogy akár méreg is lehet egy-egy olcsóbb áruházban is beszerezhető légfrissítő készülék. Érdemes itt is hosszútávon gondolkodnunk és olyan eszközbe fektetnünk, amely használatával nem ártunk, sőt inkább használunk egészségünknek. Úgy gondoljuk a Moodo pontosan ebbe a légfrissítő kategóriába tartozik. De erre részletesen ki is fogunk térni, hogy miért.

Honnan ered az aromaterápia kifejezés?
Az aromaterápia kifejezést egy francia illatszerész és vegyész, René-Maurice Gattefossé találta ki egy 1937-ben megjelent, a témában írt könyvében. Korábban felfedezte a levendula gyógyító potenciálját az égési sérülések kezelésében. A könyv az illóolajok alkalmazását tárgyalja a különböző egészségi állapotok hatékony kezelésének érdekében.
Milyen aromaterápiás készülékeket különböztetünk meg?

A légfrissítés a szagláson keresztül működik, olyan termékek segítségével, mint amilyen a Moodo is. A légfrissítők ennek ellenére lehetnek aromaterápiás hatásúak is. Ez leginkább a felhasznált illatanyagok minőségétől függ.
Ilyen termékek például:
- légfrissítők
- diffúzorok
- aroma lámpák
- füstölők
- elektromos légfrissítők
Használhatjuk ezeket a légfrissítőket egyedül vagy bármilyen kombinációban. De, amennyiben jól választunk légfrissítő készüléket nem lesz szükség más kiegészítő eszköz használatára. A Moodo nagyon hatásos egyedüli elektromos légfrissítőként, hiszen a természetes illóolajak esszenciális koncentrációja nagy mennyiségű illatanyagot tartalmaz, melyet a készülék hideg-porlasztásos eljárással juttat a levegőbe. Vagyis, nem emeli meg a helyiség páratartalmát. Mivel a Moodo „okos” légfrissítő, ezért lehetőség van az illat-intenzitás szabályozására is, attól függően, hogy mekkora helyiséget szeretnénk megtölteni a friss illatokkal, vagy mennyire intenzíven szeretnénk érezni őket.
A Moodo elektromos légfrissítő készüléket egy ingyenesen letölthető alkalmazás segítségével kezelhetjük, egyszerűen, okos telefonunk segítségével. Nem csupán az illat-intenzitást szabályozhatjuk az applikációval, de akár időzíthetjük is aromaterápiás légfrissítőnket.

Illóolajok
A Moodo elektromos légfrissítő készülékhez tartozó illatkollekciót közel százféle illóolaj alkotja. Ezeket mind hozzáértő kezek válogatták, nagy gondot fordítva az illatharmóniákra. Egy kollekció négy különböző illatkapszulát tartalmaz, és a Moodo elektromos légfrissítő készülékbe is négy ilyen kapszulát helyezhetünk el egyidejűleg (ez nem jelenti, hogy kötelezően használnunk kell mind a négyet, de van rá lehetőségünk).
Az emberek nagy többsége jellemzően folyékony illóolajokat használ aromalámpába csepegtetve, vagy párologtatóban. Ezek nagy többsége hígított változat, és csak kis százalékban tartalmazza az esszenciális illóolajokat. Másrészről, nagyon gyakran olyan szintetikus összetevőkkel, adalékokkal keverik ezeket az olajokat, melyek szintén károsak belélegezve az egészségünkre, illetve bőrirritációt is okozhatnak. Éppen ezért nagyon figyeljünk oda, az ilyen illóolajok vásárlásakor a csomagoláson feltüntetett információkra!
Minden illóolaj egyedi gyógyító tulajdonságokkal, felhasználásokkal és hatásokkal rendelkezik. Az illóolajok szinergikus keverékek létrehozásával történő kombinálása valódi aromaterápiás hatást ad a Moodo elektromos légfrissítőjének. Garantáltan 100%-os tisztaságú olajok, melyek a hagyományostól eltérően, esszenciális formában, újrahasznosítható kapszulákba implementáltunk, a még hatékonyabb terápiás hatás érdekében.

A Moodo elektromos légfrissítő aromaterápiás előnyei:
- javítja az alvás minőségét
- csökkenti a stresszt, az izgatottságot és a szorongást
- megnyugtatja a szellemet, idegeket
- hatásos a fejfájás és migrén kezelésében
- megkönnyíti a koncentrációt
- fertőtleníti és frissíti a levegőt
- gátolja a penészgombák szaporodását a levegőben
- étvágyjavító hatása van
- fokozza az immunitást
Milyen betegségek / kondíciók során alkalmazható sikeresen az aromaterápia?
- álmatlanság
- fáradtság
- depresszió
- szorongás, pánikbetegség
- hangulatzavarok
- étkezési zavarok
- felsőlégúti megbetegedések
- bizonyos gyulladások
Természetesen, semmilyen aromaterápiás kezelés nem válthatja ki az orvosok által javasolt kezeléseket, csupán mintegy tüneteket javító mellékes alternatív terápiaként alkalmazható.

A Moodo elektromos légfrissítő illatkollekcióiban megjelenő fő-illatok, illóolajok:
- zsálya
- ciprus
- eukaliptusz
- édeskömény
- levendula
- citromfű
- neroli citrus
- fekete bors
- pézsma
- szegfűszeg
- bergamott
- kardamom
- tömjén
- tonkabab
- koriander
- bolgár rózsa
- jázmin
- szantálfa
- tiare virág
- ambrózia
Természetesen még számtalan más illóolaj is helyet kapott az illatkollekcióinkban, de ezek képviselik a főbb jegyeket.
Hogy válasszunk?
Természetesen a leghatékonyabban úgy választhatunk magunknak illóolajokat, ha személyesen felkeresünk egy fitoterapeutát, aki személyünkre szabva készít nekünk illatválogatást nagy tisztaságú illóolajokból. Ez persze, nagyon költséges és ha különösebb panasz vagy érzékenység nem áll fent, nem is feltétlenül indokolt. Elegendő lehet egy gondosan megválasztott elektromos légfrissítő használata is, amennyiben az – a Moodo légfrissítőhöz hasonlóan – kiváló minőségű illóolajokkal dolgozik.
A Moodo segítségével az aromaterápiás foglalkozásokat otthona kényelmében végezheti el!

A légfrissítők a meditáció elősegítői
A Moodohoz hasonló kiváló minőségű, prémium illóolajokkal aromaterápiás hatást kiváltó légfrissítők sokoldalú működése kiterjed a mentális, szellemi egészségünk megőrzésére is. A meditáció – az aromaterápiához hasonlóan évezredes hagyományokra nyúlik vissza, bár a nyugati kultúrákban épp csak meghonosodott. A meditatív állapot nagyban segíti testi-szellemi egészségünk fenntartását, és a lelki egyensúly megőrzését. A meditáció rendszeres gyakorlást igényel és a mai rohanó társadalmunk tagjainak ennek az állapotnak az elérése sokszor komoly kihívást jelenthet. Az aromaterápia segíti a meditációt, az aromaterápiás légfrissítők használatával könnyebben végezhetjük ezeket a gyakorlatokat.
Légfrissítők használata szorongás ellen
Korunk egyik népbetegsége a szorongás és a depresszió. Valójában mindannyian szorongunk időnként és minden embernek vannak hangulatingadozásai bizonyos időközönként. Az, hogy ez mennyire súlyos a gyakoriságtól függ. Nem érdemes kétségbe esni akkor sem, amikor úgy érezzük, hogy olyan időszakhoz értünk amikor ezek az állapotok a megszokottnál sűrűbben jelentkeznek.
A problémákat mindig a gyökerénél kell megszüntetnünk, de vannak olyan élethelyzetek, mikor ez nem lehetséges. Ilyenkor rendkívül hatékonyan alkalmazhatjuk az aromaterápiát és ezt sikeresen kombinálhatjuk más feszültségoldó módszerekkel (pl. rendszeres testmozgás). Szánjunk időt minden egyes nap a relaxációra, és relaxáció közben használjunk aromaterápiás légfrissítőt, mely nyugtató illóolajokat tartalmaz. Mindezek mellett pedig fektessünk nagyobb hangsúlyt az étkezésre is, lehetőség szerint kerüljük a koffeint, a gyorsétkezdék kínálatát és a finomított-cukrokat, pékárukat, mert közérzetünk szempontjából rendkívül meghatározók.
A Moodo légfrissítője remek társ a mindennapi stressz kezelésében. Képzelje el: Egy hosszú munkanap után hazaér, és amikor belép az ajtón, a bolgár rózsa derűs illata fogadja. A napi stressz elhalványul – mintha a fejében lévő zsongást teljesen lehalkították volna. Azonnal érzi a nyugalmat és a belső béke érzését.

Ha az élet citromot ad, készítsünk belőle energetizáló illóolajat!
Kutatások bizonyítják, hogy nemrégiben az alvási szokásaink még teljesen eltértek a maitól. Az ezt megelőző évszázadok emberei még több órát aludtak egy nap, mint manapság, viszont több részletben. Kevesebb alvás éjszaka, több, kisebb alvás napközben. Bebizonyították, hogy a dolgozó emberek 80%-nál van egy napközbeni törés, amikor a teljesítőképességünk és a koncentrációs képességünk minimálisra csökken, a koffein sem használ. Ez a hagyományosan 8-4ig tartó munkaidőben dolgozók 2/3-nál a délután 3 óra. Meglepő, nem igaz? Ahelyett, hogy a negyedik pohár kávéért nyúlnánk ismét előhívhatjuk az aromaterápia jelentette előnyöket, és elektromos légfrissítő készülékünk segítségével felfrissíthetjük magunkat. Mert, a jó hír az, hogy vannak olyan illóolajok, amelyek felpezsdíthetik az érzékszerveket, és megadják a kellő löketet a nap folytatásához. Minden citrusolaj, különösen a citrom, antioxidáns terpénekkel, például limonennel vannak töltve, amelyek természetesen energizáló hatást fejtenek ki. Vagyis az elektromos légfrissítők használata nem csupán az otthoni, hanem a munkahelyi környezetben is előnyös.
Ints búcsút a fáradságnak és maradj energikus az egész nap folyamán a Moodo elektromos légfrissítő segítségével!
Kövesd oldalunkat Facebookon és ha tetszett a bejegyzésünk oszd meg másokkal is, vagy írd meg a véleményed kommentben!
Érdekelnek karácsonyi ajándékötleteink apáknak? Olvasd el ezt is!